6.11.07

Väčšie, veľmi veľké ale i menšie spoločnosti komunikačných technológií, Internetu, hardvéru a softvéru sa spojili a vytvorili Open Handset Alliance, aby urýchlili vývoj v oblasti mobilných technológií a priniesli novú inováciu.

Predstavu toho, čo môže vzniknúť keď sa dajú dokopy softvérové spoločnosti Google, eBay, hardvérové spoločnosti HTC, LG, Motorola, Samsung, Broadcom, Nvidia, Intel, Synaptics, Texas Instruments, a operátori T-mobile, Telecom Italia a Telefonica a mnohé ďalšie spoločností z rôznych oblastí tvoriaci 30 člennú skupinu Open Handset Alliance si môžeme urobiť sami. Ako aj tlačová správa OHA uvádza môžeme očakávať zahrnutie služieb, ktoré do mobilnej sféry ešte úplne neprerazili (napr tzv. Web 2.0, rôzne interaktívne služby) a prístupné a ľahko použiteľné prostredie. Dostatok softvéru pre Android by problémom byť nemal, kedže je šíriteľný voľne (pod Apache licenciou) a už len samotná OHA predstavuje skupinu veľmi lukratívnych spoločností, ktoré budú platformu využívať.

Ďalšou správou od OHA je, že by sme nemali očákávať niečo ako konkrétny GooglePhone, naopak každý z členov aliancie prispeje a predstaví svoj produkt na báze Androidu.

Pre zaujímavosť, kratší zoznam významnejších spološností, ktoré sa v OHA neocitli: Nokia, Sony Ericsson, Blackberry/RIM, Apple, Verizon, AT&T a Microsoft.

Služby a zariadenia na platforme Android môžeme podľa prísľubov očakávať v druhej polovici roku 2008. Android Software Development Kit bude pre vývojárov a záujemcov sprístupnený už o pár dní – 12. novembra 2007.

Odkazy:

Tagy: android, ebay, google, googlephone, gphone, intel, nvidia, oha, open-handset-alliance, platforma, softver, t-mobile, telefon, telefonica

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

    
Príkazy Textile

Fastr je blog o technologických novinkách, malých šikovnostiach a hračkách nielen pre mužov. Gadgets.

RSS ikonka RSS článkov z Fastr
Twitter Fastr na Twitteri
RSS ikonka Máte tip na článok?

Najnovšie článkyZaujímavé odkazy