15.12.07

Ťažko nájsť pravého Geeka, ktorý ešte nepočul o ThinkGeek.com. Aj na tomto blogu alebo na mojom blogu bol tento obchod spomenutý už niekoľkokrát. Ešte len minulý mesiac som v ThinkGeeku presviedčal, aby spustili zasielanie tovaru na Slovensko. Dnes už je zasielanie na Slovensko bezchybné…A mám to odskúšané!

Vybrať si zo širokej ponuky nie je problém. Len myslite na naše skromné peňaženky. Totižto cenu, ktorú vidíte treba pripočítať aj s cenou poštovného a colného konanie! Ale pekne postupne…

Po výbere tovaru, si treba vybrať Slovenskú republiku a už vidíte ceny poštovného. Na Slovensko UPS trošku drahšie ako DHL. Keď si porovnáte dobu doručenia pri týchto programoch, obe sú zhruba rovnaké. Tak som si teda vybral DHL a platil som cez PayPal.

Ak po zaplatení ešte rýchlo chcete zmeniť čosi v svojej objednávke….nedá sa, zbytočne píšete na akýkoľvek support. Ten Vám len odkáže, že objednávka je už v sklade.

Pri objednávke v sobotu mi prišlo potvrdenie odoslania zásielky v utorok. V prípade utorku v piatok. Tu to záleží asi od viacerých faktorov. No s emailom o potvrdení zásielky Vám pride číslo zásielky v DHL. To potom na stránkach DHL zadáte a vidíte priebeh zásielky

Približne o dva pracovné dni po odoslaní potvrdenky o zaslaní Vás budú z doručovacej spoločnosti kontaktovať. Je treba sa dohodnúť na platbe colného dhlu a popísať obsah zásielky. Účet spoločnosti DHL je v UniCredit banke. Ak nemôžete zaplatiť priamo vkladom na ich účet alebo z tej istej banky, môžete si doručenie oneskoriť až o dobu vnútroštátneho bankového prevodu, čo je až do 48 pracovných hodín. Celkovo zasielanie colného dlhu na účet spomaľuje doručenie zásielky a preto odporúčam colný dhl v hotovosti.
Čo sa týka popísania obsahu, poviem Vám niektoré veci sa na colné konanie popisujú dosť tažko. :)) Ale veď…vyskúšajte si.

No a potom si zásielku už len prevziať.

Ako správny Slovák Vám eśte prinášam dva spolu kombinovateľné kupóny na zľavu a to…
Ak nakúpite nad 40Dolárov a zadáte kupón 7LBB získate ovládač, ktorým môžete ovládať akýkoľvek televízor zadarmo a kupón LOLCAT, ktorý odpočita 5Dolárov.

Veľa štastia pri nákupoch na ThinkGeek

ThinkGeek.com

Autor článku: Peter Šoltés

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

  1. Pozeram že Gadgets začal ponúkať už aj portal www.market.sk . Snad im to vydrží…

    Tomas · 11/17/08 13:47 · #

    
Príkazy Textile

Fastr je blog o technologických novinkách, malých šikovnostiach a hračkách nielen pre mužov. Gadgets.

RSS ikonka RSS článkov z Fastr
Twitter Fastr na Twitteri
RSS ikonka Máte tip na článok?

Najnovšie článkyZaujímavé odkazy